Nieetyczne SEO - depozycjonowanie

Olek Bracki 13.06.2018
Polecane

Google twierdzi, że depozycjonowanie nie istnieje. Podobno nie można zaszkodzić innym stronom celowym działaniem. Doszły mnie wieści, że można stronie zaszkodzić na przykład nieumiejętnym linkowaniem Będę pisał o tym, że Google przecież nie ma pojęcia, czy stronę linkuje jej właściciel, czy obca osoba. Korzystając z internetowych źródeł napisałem ten artykuł. Korzystając z dostępnej wiedzy śmiem twierdzić, że można stronie zaszkodzić na przykład nieumiejętnym linkowaniem.. Do tego chcę Cię przekonać niepodważalnie.

Depozycjonowanie - istnieje!

Specjaliści uważają, że depozycjonowanie nie istnieje, ja jednak zajmuję w tej sprawie odmienne stanowisko. Chciałbym podać w wątpliwość stanowisko, że depozycjonowanie nie istnieje. Otóż według mnie jest tak, że to błędne myślenie. Nie zgadzam się z tym. Nie mogę zgodzić się z tezą, że depozycjonowanie to tylko jakiś mit. Chcę Cię przekonać do tego, że niewątpliwie Google przecież nie ma pojęcia, czy stronę linkuje jej właściciel, czy obca osoba. No i nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że można stronie zaszkodzić na przykład nieumiejętnym linkowaniem.

Najmocniejszym argumentem jest to, że stronie można zaszkodzić na przykład linkując do niej masowo - na początek. Dodatkowym argumentem może być to, że robiąc przekierowanie 301 z domeny zafiltrowanej też można sprawić, że pozycje spadną. Przeciwnicy tego wszystkiego mówią, że depozycjonowanie jest możliwe, ale tylko w przypadku młodych stron.

Nie sposób pominąć faktu, że depozycjonować można dosłownie wszystko. A jeszcze dodam o tym, że depozycjonowanie jest nieetycznym zachowaniem, może nawet przekraczającym prawo karne.

Nie depozycjonuj

Myślę, że udało mi się pokazać, że można stronie zaszkodzić na przykład nieumiejętnym linkowaniem. Wszystko to prowadzi do wniosku, iż depozycjonowanie istnieje, ale trzeba być naprawdę specjalistą. Wydaje mi się, że łatwo wykazałem, że depozycjonowanie jest niebezpieczne, lepiej zająć się pozycjonowaniem swojej strony.. Unikaj depozycjonowania, bo to śliski temat. Najlepiej pozycjonuj swoją stronę tak, by wyprzedziła konkurencję. Wtedy "zdepozycjonujesz" ją przynajmniej o jedno miejsce w dół :)


Tagi: depozycjonowanie jak, pozycjonowanie stron, depozycjonowanie opinie, co to jest pozycjonowanie, depozycjonowanie, depozycjonowanie co to
Najnowszy

Koncepcja marketingowa

Ważną rolę w marketingu odgrywa także koncepcja marketingowa. Tak, więc koncepcja marketingowa polega głównie na zaspokojeniu wszystkich potrzeb konsumentów jak również zrealizowaniu określ

Czytaj więcej...